Лабораторні дослідження зерна
ЛАБОРАТОРІЯ нашого зерноперевалочного комплексу має жіночу душу і є її серцем.
На основі результатів аналізів нашої лабораторії ми проводимо розрахунки між покупцем і продавцем. Коли ми приймаємо зерно, ми розуміємо як його сортувати і доводити до певних показників при необхідності.
ЩО ВИЗНАЧАЄМО
Натура, вологість, білок, клейковина, число падіння та інші показники
ДОТРИМУЄМОСЯ
ДСТУ України «Технічні умови» на кожну культуру зернових і олійних, згідно з якими, класифікує і визначає показники якості.
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ АНАЛІЗ ЗЕРНА
у нашій лабораторії
Перший етап
відбір проб продукції з машини. Лаборант відбирає проби з автотранспорту відповідно до Держстандарту. Далі проба потрапляє в лабораторію, де на автоматичному розподілювачі виділяють середню пробу, вагою не менше 2 кг.
Другий етап
органолептичний аналіз Співробітник лабораторій, на ситах (діаметр 1,5 і 2,5 мм) просіює середню пробу і перевіряє зараженість шкідниками. Якщо виявленні довгоносиків або кліщі, визначають ступінь зараженості в залежності від кількості на 1 кг зерна.
Третій етап
визначення натури, це маса 1 л зерна, виражена в грамах - 1 г / л. (використовуємо літрову Пурку). Із середньої проби виділяємо велику домішку на ситі 6 мм., зважуємо і додаємо до загальної сміттєвої домішки. З очищеної від великої домішки проби проводимо визначення натури зерна.
Далі на експрес-аналізаторі працівники лабораторії визначають масову частку білка та вологість.
Якщо зерно відповідає вимогам по прийманню та ДСТУ, приступають до виділення наважок на вологість (основний метод), визначенню числа падіння, кількості і якості клейковини, смітної і зернової домішок, скловидності, зерен, пошкоджених клопом-черепашкою, сажкових зерен.
Визначення змісту сажкових зерен (пошкоджених грибком головешка) проводиться з наважування пшениці 20 г. Зерна пшениці, у яких забруднені спорами головешки тільки борідки, називаються синьогузні, а зерна пшениці, у яких забруднені спорами головешки не тільки борідки, а й поверхня зерна, називаються Мара.
“Розбирання наважки - це визначення сміттєвої домішки (органічна домішка, зіпсовані зерна) і зернової домішки (биті, пророслі, поїдені зерна)“
Четвертий етап
визначення сміттєвої і зернової домішок - це просіювання наважки на наборі сит. Великі камінці, які залишаються на ситі 1,2х20 мм - мінеральна домішка. Цей показник впливає на визначення класу пшениці.
П'ятий етап
визначення клейковини. З розмеленого зерна (шроту) зважують наважку масою 25 г або більше з таким розрахунком, щоб вихід сирої клейковини був не менше 4 г.. Заливають 14 мл води і замішують в тістомісі. Скачане в кульку тісто кладуть в ступку і, закривши кришкою, залишають на 20 хв. Після закінчення 20 хв починають відмивання клейковини.
Шостий етап
визначення вологості зерна основним методом. У нашій лабораторії для розмелювання зерна на визначення вологості використовують млинок, ретельно очищаючи його перед кожним використанням.
Аналізи показників якості зерна займає близько 1 години...